РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228349<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Міщенко Д. Д. 
Електрометалургійна технологія виробництва плавлених флюсів з використанням вторинних матеріалів, що містять фтор : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.02 / Д. Д. Міщенко; Нац. металург. акад. України. - Д., 2003. - 16 c. - укp.

Досліджено процеси утворення відходів флюсоплавильного виробництва, їх фізичні та хімічні властивості. Встановлено можливість використання відходів як сировини для виробництва флюсів. Досліджено форми вмісту вологи у шламі газоочистки. Виявлено, що крім звичайних форм існування (поверхнева волога, гідроксиди), волога також знаходиться у вигляді гідратованого оксиду кремнію. Розглянуто кінетику десорбції вологи з даних матеріалів у процесі їх нагрівання та подальшого плавлення. Вперше встановлено, що розчинення у шлаковому розплаві гідратованого оксиду кремнію призводить до появи аномально високого вмісту водню, а як наслідок - виникнення пор у зварних швах у разі використання виплавленого флюсу. Досліджено особливості перебігу твердофазних реакцій у процесі прожарювання шламу газоочистки. З'ясовано, що для перетворення гідратованого оксиду кремнію в інші сполуки, що не містять водень, необхідна термічна обробка шламу за температури не нижче <$E770~ symbol Р roman C>. Експериментально встановлено, що наявна у шламах сірка не переходить у шлаковий розплав. На основі розробленої комп'ютерної програми виявлено можливість використання багатокомпонентної сировини зі значним вмістом домішок (за кількістю компонентів та за їх часткою) у процесі виплавлення флюсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.93 + К641.510.023.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського