РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228374<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бутько В. Г. 
Електронна щільність і градієнт електричного поля в купратах і рідкісноземельних оксидах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / В. Г. Бутько; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. - Донецьк, 2006. - 24 c. - укp.

Досліджено можливості застосування модифікованого статистичного методу для розрахунків електронних властивостей металоксидних кристалів. Продемонстровано його ефективність на прикладі розрахунків багатокомпонентних кристалів зі змішаним типом хімічного зв'язку та великим числом атомів в елементарній комірці. На підставі детального вивчення розподілу електронної щільності в сполуці <$Eroman Y sub {1~-~x } roman Pr sub x roman {Ba sub 2 CuO sub 7 }> ліквідовано протиріччя між структурними даними нейтронографічних і рентгенівських вимірів даної системи. У межах модифікованого статистичного методу одержано прийнятний кількісний опис тензора градієнта електричного поля за умов стиску та у разі зміни стехіометрії системи. Виявлено зміну знака похідної квадрупольної константи за тиском під час переходу від орторомбічної структури до тетрагональної, на підставі якої пояснено істотний вплив нестійкості гратки La-SR оксидів на електричні надтонкі взаємодії. Вивчено можливість зміни валентності рідкісноземельних іонів під впливом надвисокого тиску у разі незмінності кристалічної структури сполук. Проведено розрахунки розподілу електронної щільності кристалів <$Eroman PrO sub 2> та <$Eroman {Sm sub 2 O sub 3 }> за різних ступенів стиску й обчислено відповідні середні заряди іонів. З урахуванням принципу електронейтральності Полінга проаналізовано припущення про можливість використання динаміки зміни величини середнього заряду іона як міри нестійкості системи. У даному контексті розглянуто структурний фазовий перехід, ініційований високим тиском, у кристалі EuO.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В377.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344449 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського