РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228469<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костиря М. В. 
Електрохімічні властивості діоксидно-марганцевого електрода в лужних джерелах струму : Автореф. дис... канд. техн. наук / М. В. Костиря; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2006. - 17 c. - укp.

Запропоновано фізичну модель локальних електрохімічних і транспортних процесів в області трифазної межі <$Eroman MnO sub 2> - графіт - електроліт в активній масі електрода. З використанням моделі локальних процесів обгрунтовано характер залежності між складом активної маси манган-діоксидного (МД) електрода та величиною його поляризаційного опору. Зроблено висновок про збільшення ефекту вирівнювання концентрації протонів у зерні манган діоксиду в електродах з підвищеним вмістом графіту. Виявлено вплив ступеня розрядженості активної маси на поляризаційний опір. Експериментально встановлено та на базі моделі локальних процесів доведено наявність механізму впливу іонів літію у кристалічній гратці на електронну провідність <$Eroman MnO sub 2> і як вторинний ефект - на електрохімічні характеристики МД-електрода. Розроблено математичну модель розрядного процесу у пористому електроді з твердофазним реагентом і на підставі даних моделювання зроблено висновки про характер впливу різних кінетичних і структурних факторів на рівномірність розподілу щільності струму за товщиною електрода. Одержано докази того, що лімітувальним фактором розрядного процесу є дифузія протонів у кристалічній гратці <$Eroman MnO sub 2>. Розроблено емпіричну математичну модель розряду елемента. На підставі експериментальних кінетичних даних і результатів оптимізаційного моделювання надано оцінку питомих характеристик джерел струму з МД-катодом і за умов різних анодних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.1,0 + з251.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341754 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського