РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228551<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ієвлєв Д. М. 
Емісія фотонів кластерами металів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / Д. М. Ієвлєв; НАН України. Ін-т фізики. - К., 2001. - 17 c. - укp.

Вивчено емісію фотонів кластерами металів за різних збуджень. Показано, що ефект емісії світла, виявлений під час агломерації малих кластерів Ag у матриці інертного газу, відтворюється у процесі конденсації атомів Ag на кластер інертного газу, який вільно летить. Обгрунтовано, що джерелом енергії для випромінювання є енергія, звільнена внаслідок утворення хімічних зв'язків у ході реакції кластерів металів. Знайдено, що положення піків у спектрі емісії світла, що спостерігається під час агломерації атомів Ag у кластері інертного газу, дещо зсунуті, на відміну від спектра свічення в масивній матриці, вбік менших довжин хвиль. Зазначено, що зсув збільшується у разі зменшення розміру кластера інертного газу (наноматриці), це відображає послаблення ефекту впливу сусідніх атомів аргону на енергетичний стан збуджених кластерів срібла. Досліджено спектри емісії світла нанокластерами (острівцевими плівками) різних металів (Ag, Cu, і Pd) за умов тунельного струму та бомбардування повільними електронами. Визначено, що у разі зменшення часток у високоенергетичній області підсилюються нові піки. З'ясовано, що зі збільшенням потужності набуває розвитку високоенергетична частина спектра. Вперше експериментально доведено, що виражена у вольтах енергія фотонів, емітованих острівцевою плівкою, під час протікання через неї струму може перевершувати прикладену до неї напругу. Порівняння спектрів емісії світла за різних способів збудження показало однакову природу


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В378.714.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського