РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228566<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пивовар С. М. 
Ендогенні механізми кардіопротекції: роль активації мітохондріальних АТФ-чутливих калієвих каналів : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С. М. Пивовар; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Наведено результати дослідження ролі активації АТФ-чутливих калієвих каналів, здійсненої за допомогою діазоксиду та його нових фторовмісних аналогів (ДіазоФп і ДіазоФм), в регуляції діяльності серця та судин, а також у механізмах кардіопротекції. За допомогою інгібіторів <$E roman {К sub АТФ }> каналів - глібенкламіду та 5-гідроксидеканоєвої кислоти, встановлено, що ДіазоФп та ДіазоФм є ефективними активаторами <$E roman К sub атф> каналів і мають більш виражені кардіопротекторні (ДіазоФм) та вазодилататорні (ДіазоФп) властивості у порівнянні з діазоксидом. На ізольованих судинних препаратах показано, що у вазодилататорну реакцію судин включаються сарколемальні та мітохондріальні <$E roman {К sub АТФ }> канали. На ізольованих мітохондріях виявлено, що ДіазоФп і ДіазоФм, на відміну від діазоксиду, практично не впливають на дихальний ланцюг мітохондрій. Попередня активація <$E roman {К sub АТФ }> каналів не викликає значних змін функцій міокарда за контрольних умов, однак покращує відновлення ішемізованого міокарда, а також зменшує кількість некротичних та апоптотичних клітин у разі аноксії-реоксигенації в культурі неонатальних кардіоміоцитів. В основі даного механізму кардіопротекції лежить активація сарколемальних і мітохондріальних <$E roman {К sub АТФ }> каналів, пригнічення вільнорадикальних процесів, гальмування апоптозу та зменшення вазоконстрикторних реакцій судин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339315 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського