РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228606<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Москалець Т. В. 
Енергетика ізометричного скорочення скелетного м'яза білих щурів за експериментального гіпотиреозу і стимуляції адреналіном (дослідження in situ) : автореф. дис... канд. біол. наук / Т. В. Москалець; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2008. - 20 c. - укp.

На підставі результатів комплексного вивчення параметрів м'язового скорочення показано, що глибокий гіпотиреоз (тироїдектомія) якісно змінює енергетику скоротливого акту, що має прояв у зміні основних показників ерготропної та термогенної функції. Установлено, що експериментальний гіпотиреоз суттєво подовжує (до 95 %) латентний період ізотермічного скорочення великогомілкового м'яза білого щура, зменшує (на 58,68 %) значення максимально можливої швидкості розвитку скоротливого акту та збільшує показник часу досягнення максимальної величини ізотермічної напруги (до 37 %) незалежно від моделі ізотермічного акту, що вивчається. Показано, що термогенна вартість ізотермічного м'язового скорочення (<$E+ DELTA T~ symbol Р roman {C"/"H}> під час розвитку стомлення спочатку знижується, а потім підвищується. У разі видалення щитовидної залози теплова вартість одиниці ізометричної напруги скелетного м'яза (H) вище за рівень контролю (+47 %), а у процесі розвитку стомлення спочатку знижується (-31 %), а потім знов підвищується (+45 %). На підставі результатів експериментів in situ встановлено, що у разі гіпотиреозу значною мірою ослабляється стимулювальна дія адреналіну на найважливіші ерготропні показники ізотермічного скорочення великогомілкового м'яза білих щурів - максимальну силу скорочення, час його розвитку та латентний період скоротливого акту. У разі адренергічної стимуляції відбувається зростання теплової вартості м'язового скорочення, однак у тироїдектомованих тварин вона суттєво збільшується (до 41 %), що можна розглядати як свідчення зростання енергетичної ціни одиниці ізотермічної "роботи" у разі


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358213 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського