РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228751<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Доан С. І. 
Епідемічний процес та система епідеміологічного нагляду за ентеровірусними інфекціями в період ерадикації поліомієліту : Автореф. дис... д-ра мед. наук.: 14.02.02 / С. І. Доан; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2006. - 35 c. - укp.

Вивчено основні закономірності епідемічного процесу ентеровірусних інфекцій (ЕВІ) за умов ерадикації полімієліту й удосконалено сучасну систему епідеміологічного нагляду. Установлено, що заходи масової імунізації оральною полімієлітною вакциною сприяли зменшенню кількісних параметрів епідемічного процесу ЕВІ за рахунок серотипів зі зниженою вірулентністю, зростанню ролі ентеровірусів у виникненні неврологічних захворювань, зокрема серозних менінгітів, збільшенню питомої ваги неідентифікованих ізолятів серед цитопатогенних вірусних агентів. Серед маніфестних клінічних проявів ЕВІ головне місце займають серозні менінгіти, частота виникнення ентеровірусів, від яких в останні три роки спостереження у 2 - 5 разів є вищою у порівнянні з іншими групами хворих і становить 9,1 - 10,9 %. Найчастіше на ЕВІ хворіють діти перших 3-х років життя, у яких переважають симптоми, наявні у кишковому тракті. З віком зростає ризик розвитку важкої неврологічної патології. Безсимптомна форма інфекції найчастіше зусрічається серед дітей віком 4 - 6 років. Уперше в Україні показано вплив активності епідемічного процесу на захворюваність на інсулінозалежний цукровий діабет і необхідність диспансерного спостереження за реконвалесцентами ЕВІ щодо наявності патології підшлункової залози. Установлено виражену циклічність у зміні епідемічно актуальних серотипів. На підставі високої питомої ваги у загальній етіологічній структурі ентеровірусної патології доведено епідемічну актуальність для вірусів ЕСНО-9, -13, -18 та -30 та Коксакі В-1, -3, -5. Визначено суттєві недоліки у системі та структурі епідеміологічного нагляду та наведено


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.17-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348257 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського