РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228790<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грабовецька О. С. 
Епітетна конструкція у художньому перекладі (на матеріалі української та англійської мов) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О. С. Грабовецька; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 22 c. - укp.

Досліджено шляхи та способи відтворення у перекладі узуальної та контекстуальної семантики епітетних конструкцій. Зауважено, що епітетна конструкція - один з різновидів словесних образів, що належать до головних категорій індивідуально-авторського стилю. Епітет набуває свого особливого значення лише у сполученні з означуваним словом. Відтворюючи епітетну конструкцію засобами цільової мови слід брати до уваги логічну та семантичну взаємозалежність її компонентів. Відзначено, що відтворення аксіологічної та когнітивної суті епітетної конструкції вимагає визначення її семантико-стилістичної та експресивно-емоційної функції у контексті, де активізуються художні потенції її семантики. Через розбіжності у морфолого-синтаксичній будові неблизькоспоріднених мов, епітетна конструкція (зокрема, із структурно-конотативними реаліями як компонентами) часто зазнає певних лексико-граматичних трансформацій у процесі перекладу. З метою відтворення епітетної конструкції найчастіше застосовують денотипоно-образні чи смислово-образні епітетні кальки. Рідше використовують повні чи часткові епітетні відповідники, вдаються до дестриптивної перифрази та декомпресії. Іноді у перекладі епітет замінюється іншим тропом чи стилістичною фігурою (головним поетичним порівнянням).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 + Ш143.21-72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського