РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000229001<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник П. Г. 
Етіопатогенетичний зв'язок патології органів розмноження корів і телиць з мікроелементозами та гіповітамінозами групи В (методи лікування і профілактики) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / П. Г. Мельник; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

Визначено етіологічну та патогенетичну роль мікроелементозів (I, Zn, Se) та гіповітамінозів групи В у розвитку патології органів розмноження корів і телиць в окремих регіонах Буковини (гірському, передгір'ї та лісостеповому). Встановлено, що мікроелементози та гіповітамінози групи В проявляються у 35 - 45 % неплідних корів. Залежно від регіону, перебіг отелення проходить з ускладненнями у 14,9 - 37 % корів, у 6,9 - 14,9 % таких тварин відзначено затримання посліду. У післяродовий період субінволюцію матки виявлено у 26,9 - 31,3 %, ендометрити - у 7,8 - 17,9 % корів. У корів і телиць, що утримувались у гірській зоні, атонію матки спостережено у 39,7 %, у лісостеповій - у 24,6 %, а гіпотрофію яєчників та ПЖТ у гірській зоні - у 30 %, у лісостеповій - у 13 %. Клінічно у тварин гірської та передгірної зон (21,4 - 43,8 %) виявлено анафродизію, а серед тварин лісостепової зони - циклічний перегул від 3-х до 5-ти і більше разів відзначено в 70 % неплідних тварин. Вивчено можливість та доведено терапевтичну доцільність застосування ін'єкцій вітамінів групи В і мікроелементів йоду з цинком у ліпосомній емульсії, які посилюють функції щитовидної залози, гіпофізу, наднирників. За даних умов у крові зростає вміст білка, каротину, резервної лужності та зменшується вміст кетонових тіл, що позитивно впливає на патогенез функціональних і морфологічних змін у статевих органах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.42-911-7 + П872.43-911-7 + П872.62-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318049 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського