Рейзвіх О. Е. Ефективність професійної гігієни порожнини рота та особливості її проведення у дітей молодшого шкільного віку : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Е. Рейзвіх; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". - О., 2008. - 21 c. - укp.Досліджено питання підвищення ефективності профілактики основних стоматологічних захворювань дітей, а також вдосконалення стоматологічної допомоги населенню України у аспекті їх профілактики. Показано особливе значення професійної гігієни порожнини рота (ПГПР) значення у системі профілактики карієсу та захворювань пародонту в дітей. Розроблено оптимальний склад пасти для використання у практиці дитячої стоматології. Як абразивний компонент пасти "Дентик" використано силікат кремнію, як активний наповнювач - амінофторид. В експерименті на щурах показано, що паста для чищення та поліровки зубів "Дентик" нешкідлива для організму, не має подразнювальної і сенсибілізувальної дії, є ефективною щодо карієсопрофілактики, проявляє помірну абразивну дію. На підставі результатів клінічної апробації запропонованої схеми проведення комплексу ПГПР у дітей молодшого шкільного віку показано виражений карієспрофілактичний та пародонтопротекторний ефект. Розроблено алгоритм навчання дітей правильному чищенню зубів, алгоритм контрольованого чищення й алгоритм проведення професійного чищення зубів з урахуванням усіх особливостей дитячого віку. Розроблено основні положення з організації роботи кабінетів гігієни порожнини рота стосовно проведення профілактики стоматологічних захворювань. Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-8 + Р120.42
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА360528 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Автореферати дисертацій Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|