РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000229376<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дащенко Ю. О. 
Ефективність різних варіантів периопераційної інтенсивної терапії гострої печінкової недостатності у хворих з обтураційною жовтяницею : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю. О. Дащенко; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Наведено пропозиції щодо оптимізації периопераційної інтенсивної терапії гострої печінкової недостатності (ГПН) у хворих з обтураційною жовтяницею доброякісного генезу. Проведено комплексне клінічне, лабораторне, інструментальне обстеження й інтенсивне лікування 128-ми хворих з ГПН різного ступеня важкості за наявності обтураційної жовтяниці. Встановлено, що всі хворі з синдромом обтураційної жовтяниці мають гостру печінкову дисфункцію, яка може трансформуватися у ГПН у разі застосування неадекватної інтенсивної терапії та запізнілого хірургічного лікування. З'ясовано, що після хірургічного відновлення вільного жовчевідтоку у хворих прогресують явища синдрому біліарної декомпресії з посиленням процесів цитолізу. Виявлено, що традиційний комплекс периопераційної інтенсивної терапії суттєво не впливає на біохімічні показники у хворих з ГПН протягом перших 3-х діб. Доведено, що поєднання традиційного комплексу інтенсивної терапії з ентеросорбцією стабілізує процеси цитолізу у межах 1-ї післяопераційної доби, зменшує вираженість ендотоксикозу. Встановлено, що комбінація традиційного лікування з ентеросорбцією й інтрапортальними інфузіями перфторану усуває мікроциркуляторно-мітохондріальну дисфункцію та тромбоцитопатію, зменшує ендотоксикоз, блокує розвиток синдрому системної запальної відповіді. Обгрунтовано можливість використання інтрапортальних інфузій оксигенованого перфторану як основи нового напрямку в лікуванні ГПН - гепатоцитопротекторної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.56 + Р414-323

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського