РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000229924<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Винар В. А. 
Закономірності корозійно-втомного руйнування поверхнево зміцнених алюмінієвих сплавів : Автореф. дис... канд. техн. наук / В. А. Винар; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л., 2006. - 20 c. - укp.

Досліжено вплив на особливості корозії та корозійно-втомного руйнування алюмінієвих сплавів різних методів поверхневої пластичної деформації та з нанесеними гальванічними покриттями. Показано ефективність використання розчину МЕХ (<$E0,045~%~ roman {H sub 2 SO sub 4 ~+~0,14~%~H sub 2 O sub 2 ~+~0,00001~%~K sub 2 Cr sub 2 O sub 7 }>) для мікроелектрохімічних досліджень алюмінієвих сплавів. Досліджено вплив поверхневого пластичного деформування дробоструминною обробкою та обкочуванням роликами на корозійні, втомні та корозійно-втомні властивості алюмінієвих сплавів Д16Т і АК9М2, а також вплив на них шорсткості й електрохімічної гетерогенності поверхні, яка формується внаслідок її обробки. Проаналізовано механізм і характер руйнування сплавів за умов втоми та корозійної втоми. Досліджено вплив нікелевого та цинкового гальванічних покриттів (які наносяться і метою підготовки поверхні для паяння та зварювання) на корозійно-електрохімічні, втомні та корозійно-втомні властивості алюмінієвого сплаву Д16Т. Показано, що нанесені цинкове та нікелеве покриття підвищують корозійну тривкість сплаву, проте знижують межу втоми за умов нанесення на шліфовану поверхню. Попередня пластична деформація поверхні усуває негативний вплив покриттів і підвищує втомну та корозійну міцність.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344791 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського