РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000229944<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крамар В. Г. 
Закономірності полірування каменя і декоративних ситалів інструментами на основі оксидів алюмінію та церію : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.03.01 / В. Г. Крамар; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Уперше на підставі результатів вивчення закономірностей процесу полірування деталей з каменя та декоративних ситалів з урахуванням їх хімічного складу показано, що продуктивність полірування визначається величиною добутку їх модулів активності <$EM sub o> та встановлено, що у разі обробки даних матеріалів, у яких <$EM sub o ~ cdot ~M sub a ~~<<~0,02>, доцільно використовувати інструменти з полірувальним порошком оксид церію <$Eroman CeO sub 2>, а для матеріалів, у яких <$EM sub o ~ cdot ~M sub a ~~>>~0,04> - інструменти з полірувальним порошком оксид алюмінію <$Eroman {Al sub 2 O sub 3 }>, у середньому діапазоні доцільно використовувати суміш цих оксидів. Вивчено закономірності зносу робочого шару інструменту та вперше встановлено, що для забезпечення рівномірного зносу робочого шару під час полірування деталей з каменя та декоративних ситалів на радіально-консольних верстатах коефіцієнт заповнення поверхні інструменту робочим шаром повинен лінійно зростати від центральних до периферійних колових зон, що дозволяє за допомогою fitting-методу розрахувати найбільш доцільну щодо рівномірного зносу конструкцію робочого шару інструменту. На підставі даних дослідження умов розповсюдження мастильно-охолоджуючого технологічного середовища (МОТС) у зоні контакту поверхонь оброблюваної деталі та інструменту уперше показано, що продуктивність полірування деталей з каменя та декоративних ситалів змінюється обернено пропорційно квадрату товщини прошарку МОТС. Запропоновано критерій визначення максимально припустимих режимних параметрів процесу полірування деталей з каменя і декоративних ситалів, що враховує вплив коефіцієнта


Індекс рубрикатора НБУВ: Н625.310.2 + Л434.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330784 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського