РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000230128<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Полигач Є. О. 
Зарядовий стан домішки гадолінію і власні дефекти у кристалах телуридів свинцю і олова : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Є. О. Полигач; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 20 c. - Бібліогр.: с.17. - укp.

Досліджено монокристали системи PbTe - SnTe, вирощені з розплаву та парової фази і леговані домішкою Gd у процесі росту. За допомогою методу електронного парамагнітного резонансу показано, що домішка гадолінію у даних кристалах представлена одночасно у двох зарядових станах <$Eroman Gd sup 2+> і <$Eroman Gd sup 3+>, співвідношення між якими залежить від стану системи власних дефектів даних кристалів та у разі постійної концентрації домішки може бути змінене шляхом застосування технологічних процедур, що впливають на неї. Зазначено, що одержані результати інтерпретуються на базі моделі існування іона домішки гадолінію у зарядовому стані <$Eroman Gd sup 3+> у кристалах телуридів свинцю та олова як складової частини структурного комплексу, що містить іон домішки у металічних позиціях кристалічної гратки та вакансію у підгратці халькогену. За допомогою методу мессбауерівської спектроскопії на ядрах <$Eroman nothing sup 119 Sn> встановлено існування кореляцій між напівпровідниковими параметрами даних кристалів і мессбауерівськими параметрами спектрів. Зроблено висновок про те, що легування домішкою гадолінію кристалів <$Eroman {Pb sub 1 - x Sn sub x Te}> у разі їх вирощування з розплаву дозволяє ефективно знижувати сумарну концентрацію точкових дефектів у них.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323818 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського