РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000230520<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бичко С. В. 
Збереженість сперматозоїдів гусаків в залежності від умов кріоконсервування : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / С. В. Бичко; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено структурно-функціональну цілісність сперматозоїдів гусаків залежно від температури розбавлення сперми кріозахисним середовищем, використаних кріопротекторів і режимів заморожування сперми в пайєтах. Для оцінки морфологічного стану сперматозоїдів гусаків протягом репродуктивного періоду та на різних етапах низькотемпературного консервування розроблено метод визначення цілісності мембран головок статевих клітин і метод диференційованого забарвлення сперматозоїдів. Розроблено метод низькотемпературного консервування, який передбачає розбавлення охолодженої до субнульових температур сперми гусаків захисним середовищем Б-26 з кріопротектором за температури <$E0~-~4 symbol Р roman C>, використання кріопротекторної суміші N-N-диметилформамід+1,2 пропандіол (1:2, кінцева концентрація 0,9 М), пластикових пайєт для заморожування сперми, застосування ступінчастого режиму охолодження. Показано, що даний метод забезпечує збереження життєздатності у 64 % статевих клітин після деконсервування. Виявлено, що застосування удосконалених методів оцінки морфо-функціонального стану сперматозоїдів гусаків дозволило експериментально підтвердити, що до кінця племінного созену знижуються об'єм еякуляту, концентрація, рухливість та морфологічна цілісність сперматозоїдів, що є причиною погіршення запліднювальної здатності сперми. Експериментально показано, що використання кріоконсервованої сперми, яку заморожено на початку репродуктивного періоду для штучного осіменіння гусок наприкінці племінного сезону дозволяє одержувати заплідненість яєць на рівні 77 %, а вивід гусенят - 60 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-344.4 + Е623.353.521.2*333.11-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського