РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000230546<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карась І. В. 
Збудження кільватерних полів у плазмі та їх застосування для прискорення заряджених частинок та формування нерівноважних розподілів колмогорівського типу : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.20 / І. В. Карась; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". - Х., 2001. - 22 c. - укp.

Наведено результати теоретичного дослідження та математичного моделювання збудження кільватерних полів у плазмі, розглянуто питання їх застосування для прискорення заряджених частинок і формування стаціонарних нерівноважних розподілів електронів у твердотільній плазмі. Вперше показано, що у магнітоактивній плазмі за визначеного співвідношення між параметрами системи плазма - згусток - магнітне поле, завдяки гібридному об'ємно-поверхневому характерові збуджуваних РЕЗ кільватерних хвиль, можливе багаторазове підвищення рівня енергії прискорюваного згустку epsilonmax у порівнянні з рівнем енергії збуджуваного релятивістського електронного згустку (РЕЗ) навіть без використання профільованих у поздовжньому напрямку РЕЗ. Завдяки 2,5-вимірному числовому моделюванню збудження кільватерних полів окремим РЕЗ та їх послідовностями вперше передбачено формування іонного каналу завдяки поперечному рухові іонів у самоузгоджених електромагнітних полях, спостережено стабілізацію поширення РЕЗ і зростання збуджуваних ними полів; показано, що самомодуляція довго імпульсних РЕЗ є перспективним шляхом для отримання високих темпів прискорення та модуляції густини згустку та плазми (зокрема, це свідчить про невиправданість використання лінійного наближення для опису плазми навіть у розглянутому випадку пучка малої густини). Ці результати дозволяють визначити перспективи й оцінити можливості створення на базі кільватерного методу


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.172,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського