РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000230690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чесанов В. Л. 
Зменшення дозового навантаження опромінення людини в приміщеннях будівель за допомогою протирадонових захисних заходів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.26.01 / В. Л. Чесанов; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2001. - 18 c. - укp.

Комплексно використано дані геологічного та радіаційно-гігієнічного досліджень для забезпечення радіаційної безпеки об'єктів будівництва. Розроблено розрахунково-експериментальну модель радононадходження з грунту до повітря приміщення, яка дозволяє вирішити поставлені завдання. Результати досліджень показали, що швидкість ексхаляції радону з підстильних грунтів на території Дніпропетровська змінюється в широкому діапазоні від 1,2 до 49,7 мБк/<$Eroman {м sup 2 cdot с}>, на підставі аналізу їх розподілу на території міста побудовано карту радононадходження. Встановлено припустимі значення швидкостей ексхаляції радону з джерел, що дозволяють оцінити ступінь радононебезпеки території міста та будівельних матеріалів. Аргументовано, що під час будівництва будинків на грунтах, коли швидкість ексхаляції становить 25 мБк/м<^>2 і з використанням будівельних матеріалів для захисних конструкцій з 3 Бк/м<$Eroman {м sup 2 cdot с}>, вигникає потреба вживання протирадонових захисних заходів. На підставі проведеної порівняльної оцінки економічної ефективності застосованих протирадіаційних захисних заходів щодо величини їх грошових еквівалентів зроблено висновок, що найбільш ефективним є протирадоновий захисний екран. З'ясовано, що отримані результати досліджень дозволяють реалізувати запропоновану регулювальну систему радіаційного контролю будівельного виробництва для забезпечення радіаційної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8 + Р126.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315908 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського