РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000230777<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костюченко Л. В. 
Зміни морфофункціональних та імунологічних властивостей клітин і біохімічного складу плазми крові під впливом озонування : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.31 / Л. В. Костюченко; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Досліджено вплив різних режимів озонування крові за умов in vitro на морфофункціональні властивості клітин, показники імунітету, біохімічні константи плазми, кислотно-основний стан та систему гемостазу. Встановлено, що обробка крові киснево-озоновою сумішшю зумовлює окисну деструкцію клітин крові, в найбільшій мірі - еритроцитів. Визначено, що ступінь гемолізу знаходиться в лінійній залежності від застосованих доз/концентрацій озону. Показано, що озонування крові змінює імунологічні параметри: активує фагоцитарну активність та окисні процеси в нейтрофілах, призводить до зниження вмісту компонентів C3 і C4 системи комплементу, стимулює лейкоцити до продукування IL-1<$Ebeta>. Високі концентрації озону (50, 60 мкг/мл) призводять до деструкції лейкоцитів і лімфоцитів. З'ясовано характер та ступінь змін кислотно-основного стану крові за різних режимів озонування. Встановлено, що внаслідок гемолізу в плазмі збільшується рівень внутрішньоклітинних ферментів, калію, заліза та прямого білірубіну. Проаналізовано дозозалежні розлади системи гемостазу, пов'язані зі зменшенням кількості та пригніченням агрегації тромбоцитів, визначено безпечні концентрації озону для досліджених режимів озонування крові та запропоновано контролювати рівень гемолізу, кількість тромбоцитів та агрегаційну їх функцію в хворих, яким проводиться озонотерапія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35.522.55

Шифр НБУВ: РА320662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського