РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марків Т. Є. 
Золомісні композиційні цементи, модифіковані поліфункціональними додатками : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Т. Є. Марків; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2004. - 18 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість одержання золомісних композиційних цементів з покращаними будівельно-технічними властивостями шляхом раціонального добору мінеральних додатків різної природи активності (доменного гранульованого шлаку і золи), а також їх модифікування комплексними хімічними додатками поліфункціональної дії на основі поверхнево-активних речовин і натрію сульфату, що забезпечує підвищення ефективності сульфатно-лужної активації мінеральних додатків та зростання гідравлічної активності цементів. Визначено закономірності, які виявляють роль поєднання доменного гранульованого шлаку та високоалюмінатної золи-виносу у процесі їх сульфатно-лужної активації як додаткового резерву одержання на ранніх стадіях гідратації гідросульфоалюмінатів кальцію в неклінкерній частині в'яжучого, що сприяє прискоренню кінетики підвищення його міцності. Вдосконалено технологію виготовлення модифікованих золовмісних композиційних цементів. На підставі результатів досліджень взаємодії у модельних системах <$Eroman Ca(OH) sub 2> + доменний гранульований шлак + зола (кремнегель) + <$Eroman {Na sub 2 SO sub 4 }> розвинуто механізм сульфатно-лужної активації мінеральної складової композиційних цементів завдяки зміщенню іонної рівноваги обмінної реакції між кальцію гідроксидом та натрію сульфатом з метою утворення натрію гідроксиду та двоводного гіпсу з подальшим прискоренням процесів реакції пуцоланізації та зв'язування іонів у важкорозчинний етрингіт. Визначено принципи одержання пластифікованих золомісних композиційних цементів та встановлено область їх оптимального складу, який забезпечує підвищену рухливість


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.4-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського