РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Блашків Т. В. 
Кальцій-залежні механізми оогенезу мишей в нормі та при дії антиоваріальних антитіл : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / Т. В. Блашків; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Досліджено кальцій-залежні механізми оогенезу мишей, що має фундаментальне значення для розуміння процесів нормального розвитку, дозрівання та активації яйцеклітини. Шляхом використання блокаторів кальцієвих каналів (верапамілу та амілориду), різних концентрацій Ca2+ та антиоваріальних антитіл у середовищі культивування отримано нові дані про участь кальцій-залежних механізмів у процесі відновлення ооцитами миші мейозу, який є абсолютно необхідним для нормального запліднення і подальшого розвитку плода, а також чинником жіночого безпліддя аутоімунного походження. Встановлено, що здатність ооцитів до відновлення мейозу in vitro під час їх неферментативного виділення з яєчника мишей на різних стадіях естрального циклу зумовлена розмірами фолікула, ооцита, стадією естрального циклу та є кальцій-залежною. Отримані результати свідчать, що на оолемі ооцитів миші функціонують кальцієві канали L- і T-типу, активність яких зумовлена стадією естрального циклу та пов'язана з механізмами відновлення мейозу ооцитами. Кальцієві канали залучаються в механізм пригнічуючої дії антиоваріальних антитіл на відновлення мейозу ооцитами. Шляхом встановлення ролі кальцієвих каналів L- і T-типу в дії антиоваріальних антитіл на ооцити мишей на різних стадіях естрального циклу виявлено механізм розвитку безпліддя аутоімунного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12*112.6,022 + Е60*725.29 кальцій

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309414 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського