РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231316<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ніконоров О. С. 
Керування структурою, властивостями та спадковістю литих конструкційних сталей : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / О. С. Ніконоров; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2005. - 21 c. - укp.

Уперше системно досліджено вплив температурно-часових параметрів кристалізації на характеристики первинної та вторинної литої структури, фізико-механічні властивості конструкційних сталей та можливості їх спадкування за наступних технологічних операцій термічної та хіміко-термічної обробки. Установлено закономірності підвищення дисперсності та щільності литої структури, легованості твердого розчину, рівномірності розподілу хімічних елементів, подрібнення зерна та суттєвого підвищення характеристик міцності та в'язкості сталей в інтервалі зростання інтенсивності охолодження за умов кристалізації від 2 до <$E800~ symbol Р roman {C"/"c}>. Визначено, що відповідні зміни залежно від умов кристалізації відбуваються на рівні тонкої кристалічної будови. З'ясовано, що підвищення швидкості охолодження призводить до зростання густоти дислокації, викривлень кристалічної гратки, подрібнення блоків мозаїки. Це зумовлює більш тривале закріплення закладених під час кристалізації спадкових ознак. Уперше показано, що литі сталі з різною вихідною литою структурою наслідують певні структурно-фазові ознаки на рівні макро- та мікроструктури, тонкої кристалічної будови після зміцнювальної термічної обробки та забезпечують збереження закладених під час кристалізації високих показників міцності та в'язкості швидкоохолоджених салей. Ефект спадкування є наявним у разі тривалого аустенічного нагріву та наступного гартування й відпуску. Виявлено, що сталі, які кристалізуються за умов повільного охолодження <$Eroman {V sub ох ~=~2~ symbol Р C"/"c}>, мають більший темп росту аустенічного зерна у порівнянні зі швидкоохолодженими


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.3 + К222.230.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського