РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231479<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Родіонова І. О. 
Клініко-гематологічна та імуноцитохімічна діагностика пухлин із зрілих В-, Т-лімфоцитів і натуральних клітин-кілерів в стадії лейкемізації : Автореф. дис... канд. мед. наук / І. О. Родіонова; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. - К., 2005. - 22 c. - укp.

Вивчено клінічний перебіг, морфологічні, цитохімічні, імунофенотипові особливості злоякісно трансформованих лімфоїдних клітин у хворих на різні форми злоякісних хронічних лімфопроліферативних захворювань. Обстежено 173 хворих на В-клітинний хронічний лімфолейкоз, В- і Т-пролімфоцитарний лейкоз, волосатоклітинний лейкоз, фолікулярну лімфому, лімфому з В-клітин маргінальної та мантійної зони у стадії лейкемізації, грибовидний мікоз/синдром Сезарі, лімфопроліферативні процеси з великих грануловмісних лімфоцитів (Т- і НК-клітинні варіанти). Диференціально-діагностичними ознаками В-клітинного хронічного лімфолейкозу та різних форм неходжкінських злоякісних лімфом у стадії лейкемізації є постійна експресія антигенів CD23 та CD5 у пухлинних клітинах за В-ХЛЛ і відсутність експресії цих антигенів на субстратних клітинах у лейкемічній стадії В-клітинних НЗЛ (за винятком лімфоми з клітин мантії). Імуноцитологічні маркерні ознаки субстратних клітин мають вирішальне діагностичне значення для розмежування подібних за морфологічним та деякими клінічними ознаками пролімфоцитарних лейкозів (ПЛЛ) В- та Т-клітиного походження. Виділення більш агресивного за перебігом Т-ПЛЛ є основою для визначення комбінованої схеми поліхіміотерапії. Наявність тартратрезистентної кислої фосфатази у трансформованих клітинах за обох нозологічних форм та відсутність маркерних для волосатоклітинного лейкозу антигенів D25 та CD103 у разі лімфоми маргінальної зони селезінки дозволяє провести диференційну діагностику цих захворювань та призначити адекватне лікування. Виділено основні варіанти лейкозу з великих грануловмісних лімфоцитів, а саме:


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347681 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського