РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231527<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сокольник С. В. 
Клініко-діагностичні критерії формування, особливості перебігу, оцінка ефективності лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С. В. Сокольник; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2004. - 19 c. - укp.

Вперше простежено динаміку захворюваності на виразкову хворобу (ВХ) у дітей Чернівецької області та встановлено її циклічний характер. В аспекті доказової медицини на підставі статистично вірогідних результатів багатофакторного аналізу та епідеміологічних методів визначено фактори ризику розвитку ВХ у дітей. Встановлено основні типи сімейної обтяженості щодо ВХ та їх залежність від статі. Показано відмінності частоти ВХ шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) серед родичів здорових і хворих пробандів, залежність локалізації виразки від віку пробандів, незалежне успадкування ВХ шлунка та ВХ ДПК. Встановлено особливості клініки, перебігу захворювання та функціонального стану шлунка, а також локалізації виразки у пацієнтів з різними типами спадкової обтяженості у родоводі. Вперше визначено генетичну компоненту ВХ за моногенними ознаками спадкового поліморфізму, встановлено закономірності їх накопичення та визначено фактори ризику схильності та резистентності до розвитку ВХ. За результатами багатофакторного аналізу створено математичну модель розвитку та тяжкості перебігу ВХ у дітей, розраховано прогностичні ризики її виникнення. Науково обгрунтовано доцільність використання диференційованого підходу щодо лікування даної патології. Доведено клінічну ефективність застосування мікрохвильової резонансної терапії та еглонілу у поєднанні з традиційними противиразковими методами лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333447 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського