РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кудрей Ю. В. 
Клініко-метаболічні порушення та їх корекція у дітей з хронічними вірусними гепатитами : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ю. В. Кудрей; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Розширено уявлення про патофізіологічні механізми розвитку хронічних дифузних захворювань печінки вірусної етіології у дітей. Вперше встановлено, що перебіг хронічного гепатиту B та C типів (ХГВ і ХГС) характеризується зменшенням рівня L-аргініну та <$Eroman NO sub x> у сироватці крові та зниженням екскреції <$Eroman NO sub x> з сечею, що свідчить про пригнічення активності системи L - аргінін - NO. З'ясовано вплив підвищення активності патологічного процесу на зростання ступеня пригнічення даної системи. Доведено, що харатер зміни обміну білків сполучної тканини у дітей має специфічні відмінності за ХГВ і ХГС. Встановлено, що перебіг ХГВ характеризується підвищенням вільної та пептидозв'язаної фракцій гідроксипроліну та посиленням активності еластази, які свідчать про активний метаболізм незрілого колагену III типу. У випадку ХГС виявлено підвищення рівня білковозв'язаної фракції гідроксипроліну у сироватці крові як показник посилення активності синтезу колагену I типу. Вперше на імуногістохімічному рівні охарактеризовано особливості розподілу колагенів I та III типів у біоптатах печінки дітей з хронічними гепатитами (ХГ) вірусної етіології. Показано, що наявність зрілого колагену I типу більш характерна для ХГС. На підставі тривалого дослідження особливостей клінічного перебігу хронічного вірусного гепатиту B і C типів у дітей доведено можливість уповільнення процесів фіброгенезу в печінці шляхом застосування препаратів, що впливають на систему L - аргінін - NO.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337201 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського