РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231695<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Захараш А. Д. 
Клініко-морфологічна та функціональна характеристика стану гепатобіліарної системи у хворих з синдромом холестазу та його етіопатогенетична корекція : автореф. дис... д-ра мед. наук / А. Д. Захараш; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2008. - 40 c. - укp.

Визначено особливості патогенезу, клінічного перебігу, лабораторної діагностики, морфологічних і морфометричних змін печінки у хворих на хронічний гепатит і цироз печінки з синдромом холестазу (ХГХ і ЦПХ), розроблено сучасну концепцію й алгоритм діагностики та лікування виявлених порушень. У перебігу ХГХ і ЦПХ виявлено більш виражені клінічні синдроми, порушення системи перекисного окиснення ліпідів та ослаблення антиоксидантної системи. Встановлено зміни метричних показників еритроцитів (деформацію, зменшення площі, периметра). Доведено, що у хворих на ХГХ і ЦПХ порушення імунного статусу супроводжується підвищенням рівня цитокінів інтерлейкіну-<$E1 beta>, фактора некрозу пухлин-<$Ealpha>, інтерферону-<$Egamma>, інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) і зменшенням ІЛ-2, ІЛ-4 на тлі значних порушень у T- і B-ланці імунітету зі збільшенням рівня імуноглобулінів M, A, G. Морфологічні та морфометричні порушення гепатоцитів запропоновано використовувати як маркери зменшення паренхіми печінки. Доведено, що збільшення вмісту в крові колагену IV свідчить про "капіляризацію" гемокапілярів печінки та ступінь фіброзу. Встановлено високу ефективність застосування берлітіону, ліпіну й урсофальку для корекції стану печінки у хворих на ХГХ і ЦПХ, зокрема, виявлено позитивний вплив даних препаратів на усунення проявів холестазу й ослаблення процесів фібротизації в печінці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського