РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231755<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антипчук К. Ю. 
Клініко-нейропсихологічна характеристика органічних психічних розладів у віддалений період в осіб, опромінених внаслідок Чорнобильської катастрофи : Автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.01 / К. Ю. Антипчук; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. - К., 2005. - 22 c. - укp.

Установлено, що характерною особливістю органічних психічних розладів у віддалений період опромінення у дозах, більших за 0,3 Зв внаслідок Чорнобильської катастрофи, є наявність трьох основних синдромів порушення вищих психічних функцій: ураження кори лівої скроневої ділянки, серединних структур головного мозку, лівої лобної ділянки, які свідчать про структурно-функціональне ураження відповідних ділянок головного мозку: лівої скроневої та лівої лобної і серединних структур з їх кірково-підкорковими зв'язками. На підставі нейропсихологічного дослідження підтверджено дані щодо латералізації ушкодження головного мозку до домінантної гемісфери в осіб, які зазнали дії іонізуючого випромінювання (ІВ). Підтверджено дані щодо локального ураження головного мозку в даних осіб, визначено нейрофункціональні системи та структури, найбільш вразливі до дії ІВ. Доведено, що психічні розлади в опромінних осіб спричинені ураженням кортико-лімбічної системи з порушенням роботи лобних формацій, лівої скроневої ділянки та серединних структур з їх кірково-підкорковими зв'язками. Одержано залежність "доза - ефект" для нейропсихологічних параметрів за доз, більших 0,3 Зв. Розвинуто концепцію високої радіочутливості головного мозку. Відповідно до радіобіологічного закону щодо максимальної радіочутливості філогенетично "молодих" структур підтверджено, що у головному мозку найбільш вразливими до дії ІВ є найбільш філогенетично "молоді" структури (асоціативна лобна кора та ліва скронева частка, відповідальна за формування мови), на відміну від поширених уявлень щодо переважного ураження філогенетично "старих" утворень (діенцефально-стовбурових).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335191 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського