РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савичук О. В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування профілактики і лікування хронічного рецидивуючого афтозного стоматиту у дітей (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О. В. Савичук; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2004. - 32 c. - укp.

На підставі клініко-експериментального обгрунтування патогенетичної значимості факторів ризику та створення диференційованих методів їх корекції запропоновано шляхи підвищення ефективності лікування дітей з хронічним рецидивним афтозним стоматитом (ХРАС). Досліджено патогенез захворювання, розроблено лікувальну схему, протирецидивна ефективність якої складає 69,0 %. Визначено клінічні і лабораторні фактори ризику, що сприяють формуванню ХРАС. У 92,2 % пацієнтів виявлено пригнічення мікробіологічної ланки колонізаційної резистентності всіх або кількох відділів травного каналу. Встановлено, що клінічний перебіг ХРАС у дітей супроводжується порушенням балансу ферментів енергозабезпечення та транспорту, про- і протиоксидантних механізмів, обміну ліпідів. Створено експериментальну модель ХРАС у нестатевозрілих білих щурів лінії Вістар, на основі якої вивчено динаміку клінічних проявів, імунологічних, біохімічних та морфологічних змін. Виявлено, що формування ХРАС за умов експерименту супроводжується наростанням ознак вторинного імунодефіциту, порушенням активності ферментів енергозабезпечення та транспорту і перекисного окиснення ліпідів. На підставі результатів проведеного дослідження доведено, що поетапне застосування пробіотика "Біоспорин", препарату "Теком" та імуномодуляторів бактеріального походження (IRS-19, "Імудон", "Бронхомунал") сприяє стійкій протирецидивній ефективності у 69,0 % дітей з ХРАС, відновленню стану колонізаційної резистентності порожнини рота, регресії показників вмісту специфічних антитіл класів IgA та IgG до H.pylori, відновленню балансу про- і протиоксидантних механізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.265-52

Шифр НБУВ: РА329189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського