РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000232012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сандурська Я. В. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу ревматоїдного артриту та диференційовані підходи до його лікування : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Я. В. Сандурська; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2004. - 21 c. - укp.

Розвинуто концепцію патогенезу ревматоїдного артриту (РА) з урахуванням розбалансування цитокінової системи з підвищеною продукцією прозапальних цитокінів (інтерлейкіну-1 (ІЛ-1), ІЛ-17, фактора некрозу пухлин-<$Ealpha> (ФНП), інтерферону-<$Egamma> (ІНФ)), зниженою продукцією протизапальних цитокінів (ІЛ-4, ІЛ-10) цитокінів у взаємозв'язку з активацією процесів ліпопероксидації та виснаженням антиоксидантних резервів організму. Установлено, що у патогенезі запального синдрому у разі РА провідну роль відіграє порушення співвідношення прозапальних (ІЛ-1, ІЛ-17, ФНП-<$Ealpha>, ІНФ-<$Egamma>) та протизапальних (ІЛ-4, ІЛ-10) цитокінів, активація перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) з одночасним виснаженням антиоксидантних систем організму. Доведено, що у разі РА прозапальні цитокіни, зокрема ІЛ-1 та ІЛ-17, здійснюють функцію індукторів ферментів гострої фази запалення, є активними профібротичними агентами, які сприяють вісцералізації патологічного процесу. Зростання рівня ІЛ-4 та ІЛ-10 призводить до активації гуморальної ланки імунітету. Доведено, що ФНП-<$Ealpha> є важливим прозапальним агентом, підвищена продукція якого за умов РА ускладнює перебіг захворювання. Виявлено прямий корелятивний зв'язок між рівнем ФНП-<$Ealpha> і ступенем активності запального синдрому за наявності РА, що дає змогу використовувати цитокін як маркер інтенсивності запалення. Виявлено, що рівень ІНФ-<$Egamma> у крові підвищується за високоактивних форм РА. У разі малоактивних варіантів перебігу недуги спостережено виражений дефіцит продукції цитокіна. Установлено, що зростання рівня ІЛ-17 у досліджених хворих є предиктором ерозивних змін суглобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського