РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000232023<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нішкумай О. І. 
Клініко-патогенетичні особливості розвитку захворювань печінки у гірників глибоких вугільних шахт Донбасу і шляхи їхньої профілактики : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. І. Нішкумай; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Важкий фізичний труд в умовах підвищеної температури глибокої вугільної шахти (ГВШ) сприяє росту захворюваності органів гепатобіліарної системи у гірників ГВШ, приводить до розвитку порушень функції печінки, яке проявляється зниженням вмісту загального білка та альбумінів у сироватці крові, підвищенням рівня аланінової амінотрансферази, підвищенням рівня холестерину та beta-ліпопротеїдів. У практично здорових підземних гірників ГВШ відзначається виражена депресія клітинної та гуморальної ланок імунітету з розвитком імунодефіцитного становища (ІДС) за відносно гіперсупресорним варіантом. Зміни імунного статусу підземних гірників ГВШ практично не залежать від віку шахтарів і пов'язані зі стажем в підземних умовах. У розвитку ІДС у гірників приймає участь гормон alpha1-тимозин, який значно знижується, особливо у осіб, які виконують важкі роботи в найбільш несприятливих умовах гірничих виробок. Гостре та хронічне перегрівання тварин в експериментальному дослідженні приводить до розвитку дистрофічних змін та некрозів в гепатоцитах, найбільш виражених при хронічному перегріванні. Механізм розвитку пошкодження гепатоцитів пов'язаний з порушенням роботи лізосомально-вакуолярного апарату клітин, дестабілізацією лізосомальних мембран та виходом гідролітичних ферментів в цитоплазму та за межі клітин. Групою найбільш схильних до впливу шкідливих факторів ГВШ є молоді робітники (20 - 30 років) та особи з невеликим стажем (до 5 років), у яких спостерігаються найбільш низькі показники загального білка та альбумінів, CD4 та IgA, а також підвищення відносної кількості CD8 та циркулюючих імунних комплексів. Споживання харчового білкового


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306151 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського