РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000232030<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фоменко П. Г. 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування хронічного безкам'яного холециститу на тлі хелікобактеріозу у поєднанні з ожирінням : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / П. Г. Фоменко; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2007. - 24 c. - укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хронічного безкам'яного холециститу на тлі хелікобактеріозу й ожиріння. З'ясовано, що в 56,8 % випадків у хворих наявний інтенсивний абдомінальний біль. У пацієнтів установлено переважання гіпотонії та гіперкінезії жовчного міхура (ЖМ). Більш, ніж у половини хворих за результатами сонографії виявлено біліарний сладж. Характерним є підвищення показника L і зниження показника N ультразвукової гістограми стінки ЖМ та його вмісту. В 52,5 % випадків має місце гіперацидність, у п'ятій частині випадків - гастроезофагеальний та/або дуоденальний рефлюкси. Ступінь інфікованості Helicobacter pylori є різним за різних типів дисфункції ЖМ. Співвідношення гіперплазії та атрофії ендокринних клітин слизової оболонки шлунка має значення для розвитку різних варіантів дисфункції ЖМ. За наявності супутніх захворювань порушується якісний склад шлункового слизу. Встановлено, що лікування з застосуванням антигомотоксичних препаратів - хепеля, гастрикумеля та мукози композитум сприяє зменшенню клінічних проявів поєднаних захворювань, частоти дисфункцій ЖМ і наявності у ньому біліарного сладжу, покращанню показників його ультразвукової гістографії та ліпідного спектра крові. Відзначено, що більш стійкими є результати ерадикаційної терапії, за якої зменшується частота загострень холециститу, знижується ступінь ожиріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-5 + Р415.202.1-3 + Р413.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364396 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського