РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000232103<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марченко Е. Є. 
Клініко-функціональна характеристика вегетативного статусу і його корекція у дітей з бронхіальною астмою : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Е. Є. Марченко; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Здійснено пошук ефективних патогенетично обгрунтованих програм діагностики та реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму (БА), спрямовані на відновлення вегетативного гомеостазу, що дозволяє удосконалити стратегії лікування та профілактики загострень астми, що позитивно впливає на перебіг захворювання в цілому. Визначено, що у 87 % дітей, хворих на БА, перебіг останнього супроводжується вегетативними дисфункціями, які обумовлюють більш тяжкий перебіг захворювання. Установлено, що для діагностики вегетативних дисфункцій (ВД) у дітей з БА, крім традиційного опитувальника Вейна, можуть використовуватись дані електроенцефалографії (ЕЕГ), реоенцефалографії (РЕГ), зональної комп'ютерної термографії тіла (ЗКТТ), добові ритми бронхіальної прохідності (ДРБП). Показано, що за поєднання методів діагностики вірогідність визначення вегетативних дисфункцій підвищується. Визначено критерії діагностики вегетативних дисфункцій за даними ЕЕГ, РЕГ, ЗКТТ і профілів ДРБП. Показано, що характерні для ВД зміни у параметрах опису методів діагностики мають взаємозв'язок з перинатально-гіпоксичним ушкодженням центральної нервової системи в анамнезі. Запропоновано застосування препарату ноотропної дії "Пікамілон" у період ремісії в дітей з БА з урахуванням вегетативних дисфункцій, що сприяє поліпшенню функціонального стану вегетативної нервової системи на фоні позитивної динаміки клінічної симптоматики захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628 + Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського