РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000232131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левченко Т. М. 
Клініко-фізіологічне обгрунтування оптимальних режимів штучної вентиляції легень при лапароскопічних операціях в абдомінальній хірургії у хворих з супутньою патологією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.30 / Т. М. Левченко; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Наведено результати анестезіологічного забезпечення лапароскопічної холецистектомії в 127-ми хворих за період 1999 - 2001 рр., у тому числі у 67-ми хворих з супутньою патологією. Досліджено вплив карбоперитонеуму на центральну та периферичну гемодинаміку, газовий склад крові, функцію зовнішнього дихання залежно від застосованого режиму штучної вентиляції легень (ШВЛ). Вивчення показників центральної гемодинаміки проведено за допомогою тетраполярної реографії. За результатами дослідження встановлено, що інсуфляція CO2 з підвищенням внутрішньочеревного тиску до 14 - 16 мм рт. ст. та використання за цих умов ШВЛ загальноприйнятим об'ємом вентиляції викликає зміну гемодинамічних показників підвищення артеріального тиску на 14,9 %, частоти пульсу - на 52 %, зменшення ударного об'єму крові - на 14 %. Аналіз газового складу крові за умов накладеного карбоперитонеуму виявив зростання PaCO2, зниження PaO2, зміщення pH в кислий бік. Показано, що підвищення внутрішньочеревного тиску призводить до порушення вентиляційно-перфузійного співвідношення, про що свідчить зростання фракції шунтованої крові до 14,66 %. Доведено, що проведення на етапі накладання карбоперитонеуму ШВЛ зі зниженим до 4 - 5 мл/кг дихальним об'ємом та підвищеною частотою дихання до 24 - 26 дихальних рухів за хвилину (за умов збереженного хвилинного об'єму дихання) дозволяє запобігти гемодинамічним розладам та забезпечити адекватний газообмін протягом всієї операції. Встановлено, що проведення в кінці операції ШВЛ в режимі ПТКВ + 5 см вод. ст. (ДО 7 - 8 мл/хв, ЧД 16 - 18 за хв) дозволяє знизити ателектазування та запобігти розвитку вентиляційної


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського