РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000232343<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербиніна М. Б. 
Клінічні та морфо-функціональні особливості перебігу пептичної виразки шлунка та її патогенетичне лікування : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.02 / М. Б. Щербиніна; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 40 c. - укp.

Вивчено закономірності взаємодії ацидності, інвазії Helicobacter (H.) pylori, імунного захисту та морфологічного стану слизової оболонки шлунка (СОШ). Доведено, що на формування хронічної виразки впливають порушення епітеліально-стромальних співвідношень, зменшення об'ємної щільності мікроциркуляторного русла СОШ, які є результатом довгострокового перебігу хронічного гастриту, у 70 % випадків асоційованого з інвазією H. pylori. Виділено шляхи реалізації кислотної агресії. Встановлено, що гіперацидність не відіграє провідну роль у механізмах ульцерогенезу за рахунок безпосереднього ушкодження СОШ. Доведено, що визначальним у процесах ульцерогененезу є погіршення кровопостачання, чим пояснюється локальність виразкового дефекту. Досліджено, що додаткове зменшення кровопостачання у морфологічно змінених ділянках СОШ, яке відбувається у разі секреції соляної кислоти внаслідок фізіологічного перерозподілу кровообігу з переважанням у ділянці кислотопродукції, є опосередкованим механізмом впливу ацидності на виразкоутворення. У пацієнтів з пептичною виразкою шлунка (ПВШ) визначено характерні суттєві порушення імунного статусу, які мають вторинний характер та пов'язані з природними особливостями токсигенних штамів H. pylori. Встановлено, що оптимальним варіантом терапії ПВШ необхідно визначити тактику впливу на декілька патогенетичних ланок захворювання, а саме корекцію ацидності, ерадикацію H. pylori, ліквідацію явищ хронічного гастриту, покращання стану мікроциркуляторного русла СОШ та нормалізацію імунного статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322735 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського