РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000232786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко Н. П. 
Комплексне лікування вагітних з ранніми гестозами, що обтяжені залізодефіцитною анемією з застосуванням мінеральної води "Миргородська" та нормобаричної гіпоксітерапії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. П. Бондаренко; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. - О., 2005. - 18 c. - укp.

Показано, що зміни водно-електролітного балансу за різних гестозів у вагітних спричинюють пригнічення секреторної функції шлунка за типом гіпохлоргідрії та ахлоргідрії, що призводить до порушення всмоктування заліза та розвитку залізодефіцитних анемій. Доведено, що для вагітних з раннім гестозом характерні зміни психоемоційного стану з переважанням іпохондричності, виснаженості та високим рівнем реактивної тривожності. Визначено порушення вегетативного балансу за типом патологічної ваготонії з вираженим стресорним напруженням всіх ланок вегетативної регуляції. Показано, що комплексне застосування нормобаричної гіпоксітерапії та маломінералізованих хлоридних натрієвих вод у вагітних з ранніми гестозами на фоні залізодефіцитної анемії є ефективним засобом корекції водно-електролітного обміну та кислотно-лужної рівноваги, сприяє засвоєнню екзогенного заліза, нормалізації вегетативного балансу, стабілізації та покращанню психоемоційного стану. Доведено, що застосування комплексної терапії ранніх гестозів на фоні залізодефіцитної анемії з використанням нормобаричної гіпоксітерапії та маломінералізованої хлоридної натрієвої води "Миргородська" знижує частоту мимовільних переривань вагітності, збільшує кількість фізіологічних пологів та є фактором профілактики фетоплацентарної недостатності, і як її наслідків - гіпоксії та гіпотрофії плода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-544 + Р716.216.411.033.2-544

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського