РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000233105<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маковецький Є. Д. 
Конкуренція спонтанних граток на ТЕ- та ТМ-модах у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Є. Д. Маковецький; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

Досліджено конкуренцію спонтанних граток (СГ) у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag у разі опромінення одним лазерним пучком. У науковому дослідженні використано методи аналізу картин малокутового розсіювання та оптичну мікроскопію. Виявлено, що у разі товщини плівки порядку 100 нм, за якої існують <$Eroman TE sub 0>- та <$Eroman TM sub 0>-моди, результат конкуренції СГ залежить від кута падіння та орієнтації площини поляризації пучка. Встановлено, що за S-поляризації СГ на ТМ-модах не розвиваються, якщо величина кутів менша граничної (біля <$E0,5 symbol Р>), внаслідок розкиду оптичної товщини плівки. Запропоновано метод визначення розкиду шляхом вимірювання граничного кута. Виявлено, що використання ТМ-граток за товщини відсічки <$Eroman TM sub 0>-моди подвоює точність методу визначення показників заломлення діелектричних підкладок. Встановлено, що точність забезпечується розвитком якісних <$Eroman {S sub {-,TM }>-граток в результаті зміни розсіювання, обумовленої наявністю ТЕ-граток. За умов наближення інтенсивності початкових розсіяних <$Eroman TE sub 0>-мод та <$Eroman TM sub 0>-мод виявлено розвиток вторинних граток внаслідок двовимірної дифракції Брегга (ДДБ) на первинних гратках. Вперше виявлено третинні СГ, які розвиваються в результаті ДДБ на вторинних СГ. На підставі точного співпадання розрахованих і виміряних характеристик СГ та їх суттєвої залежності від умов опромінення продемонстровано можливість керування структурою СГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343964 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського