РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000233462<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гук О. І. 
Концепція буття людини в українській філософії першої половини XX століття : Автореф. дис... канд. філософ. наук / О. І. Гук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Досліджено феномен людського буття в українській філософії першої половини XX ст. Простежено взаємозв'язок між західноєвропейськими та українськими антропологічними ідеями даного періоду. З'ясовано, що українська антропологічна думка розвивалася у контексті західноєвропейської, однак мала певні особливості, обумовлені тим, що національну культуру визначено онтологічним підгрунтям існування людини як її представника та творця. Зазначено, що в українській філософії першої половини XX ст. людину розглянуто як цілісний феномен, але найбільшу увагу дослідники приділяють соціальному та духовному аспектам буття. У соціальному вимірі основний акцент поставлено на феномені національної ідеї, у контексті реалізації якої буття української людини набувало відчуття глибокого сенсу. Визначено, що духовний вимір у структурі буття виступає найвищим та визначальним аспектом, основою сутності людини як особистості. Встановлено персоналістичний характер української філософської антропології першої половини XX ст, яка своє системне та цілісне завершення одержала у філософії О.Кульчицького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331420 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського