РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000233558<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голеня І. О. 
Координаційні сполуки міді (II) та заліза (II) з піридилгідроксамовими кислотами : автореф. дис... канд. хім. наук / І. О. Голеня; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено моно- та поліядерні комплекси, а також координаційні полімери міді (II) та заліза (III) з новими полідентатними лігандами - піридилгідроксамовими кислотами. Розроблено методики синтезу, а також виділено в індивідуальному стані й охарактеризовано за допомогою аналітичних і фізико-хімічних методів 37-ми нових моно-, бі- та поліядерних координаційних сполук і координаційних полімерів. Установлено їх склад та способи координації лігандів. З використанням методів потенціометричного pH-титрування, електронної та ЕПР-спектроскопії та ESI мас-спектрометрії вивчено комплексоутворення піридин-2,6-дигідроксамової кислоти з іонами міді (II) у водних розчинах. Установлено константи стійкості утворюваних комплексів і характер їх розподілу залежно від pH. З використанням методу рентгеноструктурного аналізу досліджено будову 15-ти синтезованих сполук, зокрема 2-х моноядерних і 13-ти бі- та поліядерних комплексів і координаційних полімерів. Відкрито два нових способів координації гідроксаматних груп, знайдено новий мотив олігомеризації гідроксаматних лігандів за присутності іонів міді (II), яка зумовлює утворення безпрецендентних тетра- й октаядерних структур. Проведено дослідження температурної залежності магнітної сприйнятливості синтезованих комплексів міді (II) в інтервалі температур 1,7 - 300 К. Установлено, що піридин-2-гідроксамова і піридин-2,6-дигідроксамова кислоти є ефективними оберненими конкурентними інгібіторами мідьвмісного ензиму тирозинази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316,0 + Г128.116,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355521 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського