Чумак М. М. Купецтво як фактор розвитку промисловості Лівобережної України (60-ті рр. XIX ст. - 1914 р.) : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. М. Чумак; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2009. - 20 c. - укp.На підставі аналізу певних документів і матеріалів висвітлено проблему купецтва як фактора розвитку промисловості Лівобережної України у період 1960-ті рр. - 1914 р. Зроблено спробу дослідити участь купців у господарсько-економічному житті країни. Розглянуто правовий статус купецтва та його соціально-етнічний склад у межах дослідженого регіону. Показано, що купецтво являло собою найбільш підготовлений прошарок суспільства країни у період становлення нових соціально-економічних відносин. Висвітлено процес переходу купецького капіталу зі сфери торгівлі до виробництва, що дозволило представникам купецького стану одними з перших залучитись до розвитку прогресивних форм промислового виробництва. З'ясовано найбільш пріоритетні для купців галузі промисловості. Проаналізовано ступінь участі купців у зазначених виробництвах. Доведено, що купецтво, яке здійснювало промислову діяльність, орієнтувалося на новітнє устаткування та співпрацю з науковцями. На підставі проведеного дослідження обгрунтовано провідну роль купців у розвитку промисловості, їх активну участь у громадському житті, соціально-культурній сфері, доброчинності. Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-285
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА365054 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Автореферати дисертацій Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|