РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234254<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рой Ашиш 
Кількісні закономірності утворення і розчинення уратних конкрементів : Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Рой Ашиш; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. - Донецьк, 1999. - 16 c. - укp.

Роботу присвячено напрацюванню фізико-хімічного банку даних з метою створення нового, більш ефективного комбінованого методу вилучення каміння з нирок людей шляхом їх подрібнення екстракорпорально сфокусованою ударною хвилею (ESWL) та наступного їх розчинення безпосередньо у нирках людей (висхідний літоліз). Для цього було отримано та проаналізовано співвідношення між дванадцятьма експериментально виміряними фізико-хімічними показниками сечі здорових людей та хворих на уратокам'яну хворобу (УКХ); визначено їх роль у хімічних процесах утворення ниркового каміння із сечової кислоти. Вперше експериментально досліджено вплив слабких азотовмісних основ: піперазину, триетаноламіну та імідизолу на кінетику розчинення сечокислого каміння у системах, що моделюють сечу людей і містять у своєму складі іони амонію, лужних та лужноземельних металів. Винайдено, що утворення сечовою кислотою малорозчинних солей із амоній-іонами та з іонами лужних і лужноземельних металів значно збільшує початкову швидкість розчинення уратного каміння і різко зменшує рівноважну швидкість їх розчинення. Водночас додатки в сольові розчини "м'яких" азотовмісних основ суттєво збільшують рівноважну швидкість розчинення каміння та стабілізують даний процес. Сформовано оптимальні умови розчинення у системах, що моделюють основні параметри сечі хворих на УКХ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-452

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307335 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського