РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234258<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сиротинська І. Д. 
Кількісні параметри фотооксидаційної деградації поліолефінів : Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / І. Д. Сиротинська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Запропоновано новий підхід до дослідження деградації полімерів, який передбачає врахування змін концентрацій розривів і зшивок макромолекул у тонких послідовних шарах полімерних зразків. Показано, що використаний метод комп'ютерного аналізу змін молекулярно-масового розподілу придатний для кількісного порівняння деградації полімерів з різною молекулярною масою. Здійснено порівняльне дослідження фотооксидаційної деградації семи серійних поліолефінів (поліетилену низької густини, поліетилену високої густини, лінійного поліетилену низької густини, гополімеру пропілену та кополімеру етилену-пропілену), опромінених ультрафіолетовим (УФ) випромінюванням за однакових умов. Побудовано детальні (з кроком 0,1 мм) профілі деградації у зразках товщиною 3 мм. Досліджено розміщення продуктів деградації за глибиною зразків поліпропілену за великої тривалості УФ-експозиції (від 16-ти до 80-ти тижнів) залежно від наявності стабілізатора, пігменту, а також стабілізатора та пігменту одночасно. Запропоновано удосконалений підхід до опису захисної дії домішок - за коефіцієнтами гальмування реакцій деструкції та зшивання макромолекул за глибиною полімерної речовини. Визначено захисну дію стабілізатора комплексної дії (суміші HALS і фенольного антиоксиданту) та пігменту (діоксиду титану, рутилу) та їх суміші за глибиною зразка поліпропілену залежно від тривалості УФ-опромінення. Установлено, що пігмент забезпечує більш високий захисний ефект, особливо у шарах товщиною більше 0,2 мм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.11-27

Шифр НБУВ: РА347926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського