РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234429<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Якимович-Чапран Д. Б. 
Лексика на позначення наукових понять з мовознавства у пам'ятках української мови XVI - XVII ст. : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Д. Б. Якимович-Чапран; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2009. - 19 c. - укp.

Опрацьовано здобутки української та закордонної термінознавчої науки у галузі теорії терміна та комплексного семантико-генетичного та структурного аналізу назв мовознавчих понять, уживаних у різножанрових пам'ятках української мови XVI - XVII ст. Виявлено особливості, притаманні давнім науковим найменуванням. Запропоновано використовувати термін "лексема на позначення наукового поняття" у студіях над спеціальною лексикою ранніх історичних періодів, а сукупність наукових лексем передавати назвами "лексика на позначення наукових понять" або "термінна лексика". Зафіксований лексичний матеріал, який формує окрему групу наукових мовознавчих назв, поділено за тематичним принципом на вісім різних за обсягом і рівнем системної організації підгруп, у межах яких виділено сементичні підгрупи та певні семантичні ряди. Найпоширеніші лексичні явища - синонімія, гіперо-гіпонімія та полісемія, а приклади омонімії й антонімії поодинокі. В структурному аспекті спостережено певну перевагу числа уніермів (різної частиномовної належності) над терміносполуками. У XVI - XVII ст. науковці використовували всі відомі способи термінотворення, надаючи перевагу способу калькулювання та сементичної деривації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 в3 + Ш141.14-34:Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського