РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234524<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ященко А. М. 
Лектини як гістохімічні маркери в нормі і патології : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.09 / А. М. Ященко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2004. - 35 c. - укp.

Вивчено роль глікокон'югатів у патогенетичних механізмах патологічних процесів та вплив рецепторів лектинів як селективних гістохімічних маркерів окремих клітин, клітинних популяцій й екстрацелюлярних структур органів тварин і людини. За методами лектиногістохімії з використанням нових лектинів, одержаних з сировини Карпатського регіону та мічених пероксидазою та колоїдним золотом (CABA-1 (NAcDGal), CABA-2 (NAcDGal, <$Ebeta>DGal), <$Eroman PMRL sup +> (DMan) і <$Eroman PMRL sup -> (NAcDGlc), PFA і LABA, <$Ealpha>LFuc, SSA, L-арабіноза, DGal) установлено специфічність зв'язування зі структурними компонентами досліджуваних органів у порівнянні з іншими відомими лектинами, визначено доцільність їх використання як селективних гістохімічних маркерів окремих типів клітин і клітинних популяцій, екстрацелюлярних структур. Показано важливу роль глікокон'югатів у патогенезі таких процесів, як пародонтит, змішані пухлини слинних залоз, патологія плаценти у разі слабкої пологової діяльності, менінгоенцефаліти, хвороба Гіршпрунга. Виявлено модифікацію рецепторів лектинів за умов екзогенного гіпертироїдизму в сім'янинках щурів. Вивчено цитотопографію рецепторів лектинів у слинних і підшлунковій залозах людини у порівняльно-видовому контексті. Досліджено роль рецепторів лектинів як сигнальних молекул у механізмах апоптозу. Показано перспективність використання лектинів для об'єктивізації критеріїв діагностики ряду захворювань людини та тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського