РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шостак І. В. 
Луцько-Житомирська римо-католицька дієцезія наприкінці XVIII - у першій половині XIX століття : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І. В. Шостак; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено становище Луцько-Житомирської дієцезії наприкінці XVIII - першій половині XIX ст., охарактеризовано діяльність її органів управління за умов посилення впливу російського самодержавства. Визначено особливості церковної політики на Волині після приєднання краю до Російської імперії та характер відносин між Ватиканом і Російською імперією, проаналізовано використання урядових важелів з метою ліквідації економічного та політичного впливу Католицької Церкви на Волині. Встановлено вагоме значення церковного маєтку римо-католицького духовенства у системі соціально-економічних відносин Волині. Розглянуто секуляризацію церковного землеволодіння, проведену в три етапи. З'ясовано, що участь римо-католицького луцько-житомирського духовенства в Листопадовому повстанні 1830 - 1831 рр. використано як привід для посилення процесу ліквідації впливу Католицької Церкви. Досліджено суспільну діяльність луцько-житомирських єпіскопів К.К.Цецішовського і М.Пивницького, висвітлено їх погляди на пріоритетність подальшого розвитку Церкви за умови дотримання лояльного ставлення до влади. З'ясовано особливості функціонування традиційної мережі римо-католицьких і греко-католицьких парафіяльних і монастирських шкіл, Житомирської, Луцької, Оликської духовних семінарій, висвітлено процес ліквідації двох останніх у 1840-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР)-3 + Т3(4УКР)46-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського