РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234697<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Товкач Ф. І. 
Лізогенія і бактеріофаги Erwinia carotovora : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.06 / Ф. І. Товкач; НАн України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2002. - 39 c. - укp.

Доведено, що дефектна лізогенія - видова ознака E.carotovora. Відзначено, що експресія генів дефектних профагів не призводить до утворення цілісних віріонів. Встановлено, що SOS-індукція клітин супроводжується синтезом окремих компонентів фагових часток - головок, базальних пластинок і хвостових відростків. Лізогенія пектолітичних ервіній проявляється через бактеріоциногенність. Бактеріоцини типу фагових хвостових відростків (макромолекулярні каротоворіцини) є основними кілерними факторами щодо споріднених бактерій. Визначено, що помірний бактеріофаг ZF40 з родини Myoviridae (морфотип А1) обумовлює справжню лізогенію у E.carotovora. Завдяки порівнянню двох помірних, гетероімунних ервініфагів 49 і 59 (морфотип В1) підтверджено їх рекомбінаційне походження за умов персистенції в клітинах спільного господаря. Полівалентність нового вірулентного бактеріофага F44 (морфотип С1) дозволяє використовувати його для одержання різних мутантів у фітопатогенних ервіній. Показано, що молекули ліпополісахариду клітинної оболонки ервіній є рецепторами макромолекулярних каротоворіцинів і фагів. Фагостійкість у E.carotovora зумовлена обмеженням адсорбції, забороною розвитку фагів внутрішньоклітинною системою рестрикції та обмеженням гетероімунними помірними фагами. Доведено, що 30 % штамів E.carotovora несуть позахромосомну ДНК. Відзначено, що виявлені плазміди не є стійкими до антибіотиків, синтезу бактеріоцинів та пектолітичних ферментів, а також не причетні до популяційної дисоціації даних бактерій і віднесені до криптичних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*443.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321731 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського