РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234866<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єрмоленко С. І. 
Лінгводидактичні засади вивчення простого ускладненого речення на філологічних факультетах у педагогічних навчальних закладах : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.02 / С. І. Єрмоленко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2009. - 21 c. - укp.

На підставі аналізу лінгвістичних, лінгводидактичних і психолінгвістичних джерел і практики навчання у вищій школі теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику комунікативно зорієнтованого вивчення простого ускладненого речення на філологічних факультетах у педагогічних навчальних закладах. Визначено критерії добору змісту навчального матеріалу. Розроблено систему навчальних вправ з елементами стилістичного синтаксису. Підібрано тексти різних функціональних стилів. Виявлено методи та прийоми, які сприяють сформованості професійної спрямованості компетентності у майбутніх учителів-словесників. Запропоновано систему навчальних вправ (стилістичих і пізнавально-функціональних), яка грунтується на концепції В. Мельничайка. Відзначено, що стилістичні та пізнавально-функціональні вправи пов'язані з синонімією та стилістичними фігурами, які призначені для розвитку вміння знаходити, розпізнавати, конструювати, аналізувати синонімічні конструкції різних типів, стилів і жанрів мовлення. Навчальні вправи мають три рівні складності, а саме: репродуктивний, частково-пошуковий, дослідницький (творчий). Запропоновано й апробовано інноваційні технології на лекціях, практичних заняттях, під час виконання самостійної роботи. Ефективність методики теоретично обгрунтовано й експериментально доведено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365284 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського