РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234899<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мех Н. О. 
Лінгвокультурологема ЛОГОС: когнітивний, прагматичний, функціонально-стилістичний аспекти : автореф. дис... д-ра філол. наук : 10.02.01 / Н. О. Мех; Ін-т укр. мови НАН України. - К., 2009. - 36 c. - укp.

Вперше в лінгвоукраїністиці проведено когнітивний, прагматичний, функціонально-стилістичний аналіз лінгвокультурологеми логос і досліджено еволюцію трактування даного поняття в науковій, релігійній і художній картинах світу на певних діахронно-синхронних зрізах. Уведено до наукового обігу складне, багатоаспектне поняття "лінгвокультурогема". Обгрунтовано необхідність його застосування для проведення аналізу наукових, релігійних і художніх текстів. Установлено диференційні ознаки лінгвокультурогеми логос та її співвідношення з вербалізованими поняттями "розум", "мова", "творчість", "закон". Запропоновано опис-моделювання лінгвокукультурогеми логос як певної абстракції, культурної універсалії, "константної форми", що перебуває на вищому щаблі в ієрархії смислових утворень ідеальної концептосфери. Досліджено макрополя Розум, Мова, Творчість, Закон у науковому, релігійному та художньому дискурсах, що структурують лінгвокультурологему логос. Виявлено характерні для вербалізованої наукової свідомості розумо- та мовоцентричність. Установлено, що в релігійній картині світу найбільш структурно та функціонально розгалуженим є макрополе Мова, зокрема, його вербалізований концепт слово. Визначено об'єднувальну роль культурогеми серце для складників досліджених макрополів. Акцентовано увагу на кореляції лінгвокультурогеми логос зі складниками макрополів Мова та Творчість у художній картині світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365327 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського