РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000235118<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скібінський К. М. 
Магнітне лінійне двозаломлювання звуку у бораті заліза : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / К. М. Скібінський; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2004. - 17 c. - укp.

Побудовано теорію магнітного лінійного двозаломлення звуку у тригональному легкоплощинному антиферомагнетику <$Eroman FeBO sub 3> з урахуванням індукованої експериментальними граничними умовами неоднорідної одновісної магнітної анізотропії у базисній площині кристала. Отримано рівняння, що описують розповсюдження поперечно поляризованої звукової хвилі уздовж осі <$Eroman C sub 3 > у випадку неоднорідного розподілу намагніченості в зразку. З застосуванням відомого з оптики методу матриць Джонса проведено розрахунок амплітуди поперечно поляризованого звуку в кристалі залежно від магнітного поля - A(H), що лежить у базисній площині. Зазначено, що розраховані криві A(H) перебувають у згоді з наявними експериментальними. Теоретично визначено частотну залежність амплітуди звуку у бораті заліза - A(f). Встановлено, що урахування за розвиненою теорією перевідбить акустичної хвилі від меж кристалічних блоків у бораті заліза дозволяє адекватно описати експериментальні особливості кривих A(H) і A(f) - їх тонку структуру. Виявлено, що неповну повторюваність тонкої структури, що спостерігається в слабких полях, послідовно записаних кривих A(H) можна пояснити урахуванням ефекту Баркгаузена під час намагнічування тонких придефектних шарів кристала. Обгрунтовано, що спостережений в тонких зразках <$Eroman FeBO sub 3> зсув частот акустичних резонансів зі зміною магнітного поля є природним наслідком перемішування магнітних і немагнітних мод звукової хвилі в неоднорідно намагніченому кристалі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського