РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000235797<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Повстян О. В. 
Мембранні механізми дії апаміну на іонні струми гладеньком'язової клітини : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. В. Повстян; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Роботу присвячено фармако-біофізичному дослідженню компонентів сумарного трансмембранного іонного струму в гладеньком'язових клітинах (ГМК) taenia coli морської свинки та з'ясуванню мембранних механізмів дії апаміну на кожний з ідентифікованих компонентів. З використанням методу фіксації потенціалу показано, що трансмембранний іонний струм цих клітин складається з вхідного Ca2+ струму L-типу і вихідного K+ струму, в якому можна виділити три компоненти: потенціалзалежний струм "затриманого випрямлення" та два Ca2+-залежні струми, що відрізняються не тільки провідністю каналів, через які вони переносяться, але й різною чутливістю до [Ca2+]i та потенціалу на мембрані, відношенню до блокаторів (апамінів, харібдотоксину, тетраетиламонію), а також кінетичними характеристиками. Відносний внесок компонентів K+ струму до сумарного вихідного струму (на максимумі амплітуди) за 0 мВ становив 35 - 45 % для потенціалзалежного K+ струму "затриманого випрямлення", 5 - 15 % для аміночутливого IK(Ca) та 45 - 55 % для харібдотоксинчутливого IK(Ca). Крім того, виявлено новий апамін-активований катіонний струм із потенціалом реверсії близько 0 мВ. Уперше доведено, що дія апаміну на трансмембранний іонний струм ГМК taenia coli морської свинки включає два механізми: блокування KCa малої провідності з одного боку, та активування катіонної провідності - з іншого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.821*715.71*725.2-642,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського