РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000235894<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гошко Т. Ю. 
Металообробка у населення Правобережної Лісостепової України за доби пізньої бронзи : Автореф. дис... канд. іст. наук / Т. Ю. Гошко; НАН України. Ін-т археології. - К., 2007. - 22 c. - укp.

З застосуванням методів дослідження, які використовуються у сфері природничих наук, проведено дослідження металообробного виробництва у населення доби пізньої бронзи Лісостепової Правобережної України. З'ясовано, що ознаки виробничої специфіки, яку зумовлюють техніко-технологічні відмінності, хімізм і морфологія металевих виробів, більшою мірою мають прояв у південно-західній частині Правобережного Лісостепу - Надбужжі. Певне відставання у розвитку металообробки виявлено на півночі Лісостепу та на Поліссі. Розвиток металообробки у населення Наддніпрянщини за доби пізньої бронзи знаходився під значним впливом сусідніх, західних, східних і південних культур. На підставі вивчення хімізму металу здійснено поділ виробів з Гордіївки на дві групи, а саме: ранню та пізню на підставі виявлених відмінних рудних джерел металу на двох хронологічних етапах існування могильника. Проведено порівняння спектральних даних, одержаних завдяки дослідженням території Правобережної Лісостепової України пізньобронзової доби, з даними центральноєвропейських культур (загалом 1 035 проб) та проаналізовано можливі шляхи постачання металу на зазначену територію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр,3)26-51 + Т495

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351759 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського