РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000236103<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпов О. М. 
Методи аналізу і розпізнавання складних сигналів в автоматизованих системах мовного діалогу : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.13.06 / О. М. Карпов; Нац. авіац. ун-т. - К., 2003. - 36 c. - укp.

Запропоновано нові методи аналізу сигналів та їх спектрів, що розглядають їх як функції багатьох змінних з невідомим порядком і складом компонент і невідомими параметрами компонент з використанням теореми А.М. Колмогорова, за якою функцію багатьох змінних можна уявити як суму, добуток і суперпозицію одновимірних функцій. Розглянуто уявлення багатовимірних функцій у базисі елементарних функцій вигляду: для параметричного уявлення спектра та частотної функції мовотворного тракту - резонансні функції другого порядку, в тому числі функції загаяних ланок і експоненційні функції; для непараметричного уявлення спектра - параболи другого порядку та локон Аньєзі - крива 3-го порядку. Для резонансних функцій і загаяних ланок задачу розв'язано в часовій та частотній областях. Параметри мовного тракту визначено за методами: послідовного вилучення складового сигналу - Consecutive Extraction Transform і послідовних наближень - Sequential Approximation Transform для акустичної та біомеханічної систем. Алгоритми розпізнавання реалізовано як послідовне, фонемне та сегментно-складове розпізнавання з застосуванням згладжувальних сплайнів, сплайн-ідентифікації та сплайн-синтезу. Реалізовано базовий алгоритм розпізнавання на базі екстремальних функцій, який досліджено на словнику з 800 слів. Виявлено стабільну надійність розпізнавання слів не менше 98 % на одного диктора. Відзначено, що словник еталонів, у загальному випадку, утримує одну реалізацію кожного слова.


Індекс рубрикатора НБУВ: З87-013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324655 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського